Migracja WordPress przeniesienie strony kopia zapasowa sklepu

Proces migracji

1.Kopia zapasowa

Wykonamy pełną kopię zapasową Twojej witryny.

2.Migracja strony

Przeniesiemy Twoją witrynę do nowego hosta.

3.Konfiguracja

Upewnimy się, że wszystko działa sprawnie.

Dlaczego przeprowadza się migrację witryny?


Migracja strony na inny CMS

Zmiana interfejsu CMS jest najczęściej spowodowane chęcią zmiany wyglądu witryny lub jej całkowitej modernizacji. To właśnie wtedy też często wymieniany jest silnik strony na nowszy i mocniejszy.

Potrzebę zmiany może też powodować słaby wynik pozycji strony. Szybkość strony ostatnimi czasy zyskuje na znaczeniu i może mieć decydujący wpływ na widoczność strony. Dlatego w niektórych przypadkach zmiany trzeba wykonać od podstaw ( zmiany w kodzie nie są wystarczające) i najlepszym wyborem będzie migracja strony i wykonanie jej z zachowaniem prawidłowych zaleceń.

Migracja strony na inną domenę i fuzja domen

Migrowanie strony na inną domenę może okazać się dobrym pomysłem jeśli chcemy zmienić nazwę swojej firmy np. Na krótszą, ponieważ dotychczasową trudno zapamiętać klientom. Krótki adres URL da również pozytywne działanie na algorytm Googla i usprawni Twoje działania SEO.

Zmiana domeny wystąpi również jeśli chcesz połączyć dwie domeny np. Dwa sklepy Woocomerce, które posiadają podobny asortyment I mogą działać na jednej domenie i pracować na jednej domenie, zamiast robić to podwójnie.

Migracja strony na inny hosting

Dwoma głównymi powodami potrzeby wyemigrowanie strony na inny hosting jest za długi czas ładowanie strony, czyli wydłużony czas czekania na odpowiedź serwera lub duży koszt utrzymania strony na danym serwerze. 

Wymagania dotyczące przestrzeni dyskowej – Jeśli Twoja strona rośnie i potrzebuje więcej miejsca na dysku, obecny hosting może przestać wystarczać. Migracja na inny hosting z większą przestrzenią dyskową może rozwiązać ten problem.

Zagrożenia związane z migracją

Migracja strony przez amatora łączy się z bardzo dużym ryzykiem utraty dotychczasowej pozycji lub stracenie całkowitej wypracowanej przez lata widoczności czyli pozycji Googla. Aby nie narazić się na tego typu sytuację pozwól, żeby zajęli się tym profesjonaliści.

Również w trakcie migracji może wystąpić utrata danych, zwłaszcza jeśli nie zostaną wykonane odpowiednie kopie zapasowe przed migracją. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do całkowitej utraty strony i konieczności ponownego jej zbudowania.

Najczęstsze błędy popełniane przy migracji


Częstym popełnianym błędem jest nie blokowanie wersji deweloperskiej starej strony przed wykonaniem indeksacji. Brak wykonania tego kroku skutkuję duplikcją całej strony. Co ma potem tragiczne skutki w naszej widoczności w organicznych wynikach Googla.

Kolejnym popełnianym błędem, wpływającym na utratę widoczności, jest brak przeniesienia znaczników meta z starej strony. Tak zwane Meta-title wpływają mocno na nasze słowa kluczowe oraz są jednym z najważniejszych czynników przy optymalizacji. Ich brak wpływa bardzo negatywnie na naszą witrynę.

Teraz czas na największy problem migracji strony. Najczęściej popełnianym przewinienem jest złe uzupełnienie mapy przekierowań lub jej całkowite pominięcie. To znaczy, że linki z starej i nowej strony nie bedą się pokrywać adresami, co skutkuję tym że użytkownik klikający w stronę zamiast np. Danego produktu dostanie informację o błędzie 404, jest to informacja, że strona nie istnieje. Skutkuję to wyindeksowaniem strony i całkowitej utraty jej dotychczasowej pozycji. Rozwiązaniem tego problem jest stworzenie poprawnych przekierowań 301.

Kilka wskazówek :

  • Nie zapomnij w trakcie przekierowań uwzględnić również treść z podstron, może to zaważyć na pozycji strony jeśli migracja strony będzie okrojona.
  • Nie tylko treści są migrowane na nowa stronę, nie należy zapominać o obrazkach I plikach graficznych, je również należy bezzwłocznie uwzględnić tworząc mapę przekierowań.
  • Nie pozwól aby jakaś strona była niedostępna gdy wykonujesz przekierowanie, wpłynie to niekorzystnie na jej widoczność oraz na indeksowanie podstron.
  • Pamiętaj, że cały proces migracji należy wykonywać pod dokładnym okiem specjalisty SEO. Aby uzyskać oczekiwany efekt bez niespodzianek, przełoży się to na wysokie wyniki w biznesie.

Pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa migracja?

Postaramy się maksymalnie ograniczyć przestój Twojej strony. Ogólnie rzecz biorąc długość trwanie migracji zależy od propagacji DNS domeny. W zależności gdzie na świecie się znajdujesz powinno to trwać od 24 do 48 godzin. Czas do migracji najlepiej wybrać w dzień tygodnia w którym strona ma najmniejsza aktywność w większości firmach dobrym rozwiązaniem są weekendy.

Co się stanie z starym adresem e-mail?

Jeśli Twój stary adres e-mail został utworzony u poprzedniego dostawcy hostingu nie obejdzie się bez ponownego utworzenia e-mail u nowego dostawcy. To samo dotyczy sytuacji, gdy masz zainstalowane jakiekolwiek przekierowania poczty e-mail. Jeśli pracujesz z usługą innej firmy, musisz zaktualizować odpowiednie ustawienie usługi.

Czy mogę zmienić nazwę domeny?

Tak, podczas przenosin witryny na nowego hosta skonfigurujemy CMS na nowa nazwę domeny.

Czy możesz przenieść się do dowolnego dostawcy hostingu?

Tak, jest to możliwe jeśli wybrana przez Ciebie firma będzie obsługiwać wszystkie wymagania Wordressa. Należy skontaktować się z firmą hostingową aby wszystko potwierdzić przed dokonaniem rejestracji I zakupu usługi. Jeśli nie wiesz którego dostawcę wybrać przyjdziemy Ci z pomocą.

Jakich informacji potrzebujesz, aby zacząć?

Rozpoczynając proces migracji potrzebujesz informacji o nowym koncie hostingowym. My przeniesiemy wszystkie pliki w tym cała bazę danych.

Przy migracji strony na inny serwer może pojawić się wiele potencjalnych zagrożeń, w tym :


Utrata danych:

W trakcie migracji może wystąpić utrata danych, zwłaszcza jeśli nie zostaną wykonane odpowiednie kopie zapasowe przed migracją. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do całkowitej utraty strony i konieczności ponownego jej zbudowania.

  • Nie tylko treści są migrowane na nowa stronę, nie należy zapominać o obrazkach I plikach graficznych, je również należy bezzwłocznie uwzględnić tworząc mapę przekierowań.
  • Nie pozwól aby jakaś strona była niedostępna gdy wykonujesz przekierowanie, wpłynie to niekorzystnie na jej widoczność oraz na indeksowanie podstron.
  • Pamiętaj, że cały proces migracji należy wykonywać pod dokładnym okiem specjalisty SEO. Aby uzyskać oczekiwany efekt bez niespodzianek, przełoży się to na wysokie wyniki w biznesie.

Zapewnij bezpieczeństwo własnej strony

Ochrona witryny

Zabezpiecz się przed włamaniami i złośliwymi oprogramowaniami

Aktualizacje

Zaktualizowana i sprawna strona bez Twojej ingerencji

Bezpieczeństwo

Codzienna kopia zapasowa zapewniająca stałe zabezpieczenie

Oszczędność czasu

Stała aktualizacja, nie marnuj czasu na duże przebudowy co kilka lat

Usługa aktualizowanie strony internetowej

Koszt wprowadzanych zmian jest zależny od zakresu pracy i jest ustalany indywidualnie. Usługa administracji stron internetowych WordPress jest przeprowadzana w formie pojedynczej usługi lub stałej współpracy rozliczanej comiesięcznie.

Jednorazowa usługa aktualizacji

W usłudze jednorazowej administracji strony internetowej ustalamy listę potrzebnych zmian i zadań, które mają zostać wykonane. A następnie ustalamy czas potrzebny do wykonania przez nas tych zmian. Potem szacujemy czasy potrzebnego na ich wdrożenie. Po zaakceptowaniu zmian przechodzimy do zdania raport w wykonanych prac.

Stała obsługa miesięczna

W miesięcznym abonamencie administracja strony internetowej. Witryna będzie pod stałym nadzorem. Jeśli wolisz skupić się na rozwijaniu swojej firmy, zalecamy wypróbowanie naszej usługi stałego wsparcia. Kiedy dołączysz do nas, zadania będą przez nas wykonywane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem prac.

Kontakt z nami

Masz pytanie ? Napisz do nas

    Ile jest 9 x 6 ?